Antalya Solunum Fonksiyon Testi Tedavisi İÇİNDEKİLER
 • Solunum Fonksiyon Testi
 • Solunum Fonksiyon Testi (SFT) Nasıl Yapılır?
 • Kimlere Solunum Fonksiyon Testi Yaparız?
 • En Sık Kullanılan Solunum Fonksiyon Testi;
 • Solunum Fonksiyon Testi (SFT) Ücreti-Fiyatı Ne Kadar?
 • SFT Nedir? Solunum Fonksiyon Testi Antalya

  SOLUNUM FONKSİYON TESTLERİ (SFT); akciğere giren çıkan havanın hacmini, nefes yollarında daralma olup olmadığını, daralma varsa ilaç kullanımı ile açılıp açılmadığını, bronş duyarlılığını, akciğerin oksijen geçirme kapasitesini ölçer ve solunum kaslarının fonksiyonları hakkında bilgi verir.

  Nefes darlığı şikayeti olan hastalarımız için solunum fonksiyon testi (SFT), Antalya’da bulunan Göğüs Hastalıkları Uzmanı Gökhan Asal Kliniğinde hassas bir şekilde yapılmaktadır. Solunum fonksiyon testi (SFT) yaptırmak isteyen hastalarımız Antalya’da bulunan kliniğimiz ile iletişime geçebilirler.

  Sayfa başına dönmek için tıklayınız.

  Solunum Fonksiyon Testi (SFT) Nasıl Yapılır?

  Solunum fonksiyon testi (SFT) uygulanması kolay olan pratik bir testtir. Solunum fonksiyon test cihazına ağız oluyla bağlanan hastadan ağızdan nefes alıp vermesi istenir. Hasta nefes alıp verme, nefes tutma ve nefes hızları açısından değerlendirilir. Uygulama suresi göğüs hastalıkları uzmanının kontrol etmek istediği değerlere göre değişebilir. Solunum fonksiyon testi (SFT) ihtiyaca göre tekrarlarla beraber 15 dakika ila 60 dakika arasında sürebilir.

  Sayfa başına dönmek için tıklayınız.

  Kimlere Solunum Fonksiyon Testi Yaparız?

  Nefes darlığı, hırıltılı solunum, öksürük şikayeti olanlara, akciğer grafisinde anormal görüntüsü olanlara, akciğer ve kalp ameliyatı olacak olan hastalarımıza, akciğere zarar verebilecek iş kollarında çalışanlara ( madenciler, kuş besleyicileri gibi ), sporculara, bazı akciğer hastalarında da hastalığın takibi amaçlı SFT ( solunum fonksiyon testi ) yaparız.

  Sayfa başına dönmek için tıklayınız.

  En Sık Kullanılan Solunum Fonksiyon Testi;

  basit spirometre ile yapılandır. Özellikle KOAH, astım hastalarının, akciğer ve kalp operasyonu öncesi değerlendirilen hastaların en önemli testidir. İnterstisiyel akciğer hastalığı olanlarda da difüzyon testi ile birlikte değerlendirilir.

  Astım hastalarında ilaç kullanmadan önce ve solunum fonksiyon testi sonrası ilaç kullandıktan 15-20 dk sonra tekrar değerlendirme yapılabilir; bronşların erken açılabilirliği konusunda bilgi verici olur. Bazen de geç dönemde açılabilirliği değerlendirmek için; tedaviden 2-3 hafta sonra tekrar solunum fonksiyon testi yapılır.

  KOAH tanısı çoğu kez, solunum fonksiyon testi ile konulur.

  Sayfa başına dönmek için tıklayınız.

  Solunum Fonksiyon Testi (SFT) Ücreti-Fiyatı Ne Kadar? Antalya

  Solunum fonksiyon testi (SFT) ücret-fiyatları için öncelikle Göğüs Hastalıkları Uzmanı Gökhan Asal tarafından Antalya’da bulunan kliniğimizde detaylı bir muayene yapılarak test gerekip gerekmediğine karar verilmesi gerekmektedir. Yapılan muayene sonrası solunum fonksiyon testi (SFT) ve varsa başka gerekli olan testlerin ücretinin-fiyatlarının belirlenmesi mümkün olmaktadır. Solunum fonksiyon testi (SFT) fiyatları ve randevu için Antalya’da bulanan kliniğimiz ile iletişim kurabilirsiniz.

  Sayfa başına dönmek için tıklayınız.